Вопросы и ответы

majitel bytu po skončení smlouvy nechce vrátit kauce

Вопрос

Dobrý den.

Jsem Julia Nazarenko, Ukrajinka.

Moje dcera, studentka, je v situaci, kdy pronajímatel nevrací kauce 17800kč.

Při podpisu protokolu o předání bytu bylo naznačeno, že podlaha v bytě má promáčkliny na podlaze (promáčkliny od nábytku a jeho pohybu), práh v jednom místě mírně poškozen. Poškození přitom není kritické, nezasahuje do užívání bytu a v tomto bytě už nadále bydlí noví nájemníci.

Na výzvu majiteli bytu, aby vrátil kauce, řekl, že jej nevrátí, protože chce vyměnit podlahu. Sepsali jsme žádost o vrácení kauce a poslali poštou. Poté majitel řekl, že dcera mu již dluží 90 000kč. Výpovědní lhůta pro vrácení již uplynula.

Nyní potřebujeme pomoc s podáním žaloby. Dcera většinu komunikace s majitelem bytu řešila přes zprávy. Proto existují screenshoty všech zpráv. V případě potřeby zajistíme i veškeré podklady. Můžete nám pomoci? Pokud ano, jaká je cena vašich služeb a jak dlouho to bude trvat?

Děkuji.
— Yulia

Ответ

Здравствуйте, Юлия.

Конечно возможно представлять Вашу дочь в судебном деле о возврате 17800 крон. Но для оценки вероятности успеха и цены за услуги необходимо изучить документы: договор об аренде, протокол приёма-передачи квартиры, переписку с арендодателем.

Документы можете прислать на электронную почту.
Дмитрий Рождественский
Архив