Trvaly pobyt

0 +1 -1
Эмиль Мамедов спросил 2 года назад

Здраствуйте,слышал что если 2 года жить в Чр по рабочей карте и хотя бы 1 год являться «rodinný příslušník občana Cr»,то можно подать документы на «trvaly pobyt”?
Спасибо.

1 ответ
0 +1 -1
admin Админ. ответил 2 года назад

Здравствуйте. Так и есть:
§ 87h

(1) Ministerstvo vydá rodinnému příslušníkovi občana Evropské unie na jeho žádost povolení k trvalému pobytu13)

a) po 5 letech jeho nepřetržitého přechodného pobytu na území,

b) po 2 letech jeho nepřetržitého přechodného pobytu na území, pokud je nejméně 1 rok rodinným příslušníkem státního občana České republiky1a), který je na území přihlášen k trvalému pobytu, nebo rodinným příslušníkem občana jiného členského státu Evropské unie1b), kterému bylo vydáno povolení k trvalému pobytu na území,