majitel bytu po skončení smlouvy nechce vrátit kauce

Вопросы и ответыmajitel bytu po skončení smlouvy nechce vrátit kauce
Yulia спросил/ла 2 месяца назад
Dobrý den.
  Jsem Julia Nazarenko, Ukrajinka.  
Moje dcera, studentka, je v situaci, kdy pronajímatel nevrací kauce 17800kč. 
 Při podpisu protokolu o předání bytu bylo naznačeno, že podlaha v bytě má promáčkliny na podlaze (promáčkliny od nábytku a jeho pohybu), práh v jednom místě mírně poškozen.  Poškození přitom není kritické, nezasahuje do užívání bytu a v tomto bytě už nadále bydlí noví nájemníci.  
Na výzvu majiteli bytu, aby vrátil kauce, řekl, že jej nevrátí, protože chce vyměnit podlahu.  Sepsali jsme žádost o vrácení kauce a poslali poštou.  Poté majitel řekl, že dcera mu již dluží 90 000kč. Výpovědní lhůta pro vrácení již uplynula.  
Nyní potřebujeme pomoc s podáním žaloby.  Dcera většinu komunikace s majitelem bytu řešila přes zprávy.  Proto existují screenshoty všech zpráv.  V případě potřeby zajistíme i veškeré podklady. Můžete nám pomoci?  Pokud ano, jaká je cena vašich služeb a jak dlouho to bude trvat?
Děkuji.


1 ответ
Дмитрий Рождественский ответил 2 месяца назад
Здравствуйте, Юлия.
Конечно возможно представлять Вашу дочь в судебном деле о возврате 17800 крон. Но для оценки вероятности успеха и цены за услуги необходимо изучить документы: договор об аренде, протокол приёма-передачи квартиры, переписку с арендодателем.
Документы можете прислать на электронную почту.